تبلیغات
بزرگترین مرجع کامپیوتر در ایران - فرستادن و گرفتن ایمیل


تبلیقات

آرشیو کامپیوتر

قالب

کد جاوا اسکریپت

عکس

بانو سوسانو

ترفند کامپیوتر

اینترنت

ارشیو موبایل

کلوپ سونی اریکسون

آرشیو بازی

کلوپ وار کرفت

تجارت الکترونیک

امار سایت

 
 


آمار بازدیدها:
امروز:
دیروز:
این ماه:
ماه قبل:
مجموع:
آخرین بازدید:
افراد آنلاین: نفر


اطلاعات سایت
آخرین بروز رسانی:
کل مطالب :

مدیر سایت:

علی صفاری


نظر فراموش نشه

اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها

فرستادن و گرفتن ایمیل


email

سیستم پست الكترونیكی اینترنت از مهمترین سرویسهای اینترنت است روزانه پیام های زیادی از یك بخش به بخش دیگر فرستاده میشود كه بسیاری از آنها یادداشتهای شخصی است .حال ذكر این نكته ضروری است كه چه سیستمی پست الكترونیك را هدایت می كند.تحویل نامه توسط سیستمی به نام Simple Mail Transfer Protocol- SMTP صورت میپذیرد که بخشی از خانواده TCP/IP است .

پس SMTP قرارداد یا نحوه تحویل نامه از یك بخش اینترنت به بخش دیگر آن است.

 

WEB BASE E_MAIL یک ACCOUNT اینترنتی است و به ما این امكان را می دهد كه در صورت اتصال به شبكه اینترنت صندوق پستی خود را در یك سایت اینترنتی بگیریم. همچنین با هر ISP از هر نقطه جهان می توان E- mail Box خود را چك كرد . از این گذشته اكثر این E- mail Account ها مجازی هستند .

 

روش گرفتن یك E- mail Box از سایت Yahoo:

 

1- رجوع به سایت اصلی www.yahoo.com

2- انتخاب گزینه Check Mail

3- كلیك روی گزینه Sign Up Now

 

٭ تذكر :

اگر قبلا Mail- Box گرفته باشیم :

با دادن User ID و Password ، وارد Box خود می شویم . حال اگر بخواهیم یك Mail Box جدید ایجاد كنیم ،گزینه Sign Up را Click می كنیم كه در نتیجه فرمی با گزینه های زیر ظاهر می شود:

 

Yahoo ID : ( ممکن است حرف یا عدد یا ترکیبی از هر دو باشد )

 

Password : ( باید حداقل 6 کاراکتر باشد. در ضمن به هنگام وارد کردن باید به وضعیت کلید Capslock توجه داشته باشیم. )

 

Re-type Password : (تكرار کلمه عبور )

 

Security Question: (انتخاب یک سئوال شخصی . این گزینه برای زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که کاربر کلمه ی عبور خود را فراموش کرده باشد . )

 

Your Answer: ( پاسخ سئوال بالا )

Birthday : (روز و ماه تولد خود را انتخاب می كنیم )

 

Current Email Address:( آدرس ایمیل جاری ، این قسمت خالی گذاشته شود )

 

Zip Code ( كدپستی ایالتهای مختلف آمریكا) :

Gender : (جنسیت )

Occupation : ( شغل یا حرفه )

Industry : ( صنعتی که به آن اشتغال داریم )

TITLE: (عنوان شغلی )

Tell Us About Your Interest : مواردی كه مورد علاقه و توجه شما هستند فقط كافی است كه این گزینه را فعال سازید )

Entertainment ،Personal Finance ،Health ،Music ،...

Enter the Word as it is shown in the below:

این گزینه برای سنجش سلامت بینایی کاربر استفاده می شود .

 

(برای دیدن نمونه فرم Sign up در Yahoo به آدرس زیر مراجعه كنید )

 

http://edit.yahoo.com/config/eval_register?

.intl=us&new=1&.done=&.src=ym&.

partner=&.p=&promo=&.last

با كلیك روی Submit فرم تحلیل شده و به ما باز می گردد . ممكن است بعد از تحلیل فرم پیغام خطایی دریافت کنیم. این پیغام ممکن است به علت نقصی در پر کردن فرم باشد. پس از تحلیل نهایی فرم عبارت Continue to Yahoo Mail را Click كرده ، سپس به صفحه Mail Box خود رهنمون می شویم كه در جایی از آن گزینه Inbox 1 را داریم . این ایمیل در واقع یک پیام خوش آمد گویی از طرف سایت Yahoo می باشد . حال هرگاه Mail جدیدی برای ما برسد ،‌ تعداد آن در همین قسمت نشان داده می شود و با كلیك روی آن می توانیم به لیست نامه های الكترونیكی خود رهنمون شویم .

 

برای مشاهده ی نامه ی جدید ، بر روی Subject نامه Click می كنیم .

روش ارسال نامه

 

 

بعد از رفتن به Mail Box خود گزینه Compose را از Frame سمت چپ صفحه انتخاب می كنیم

 

در قسمت To ، آدرس كامل E- mail شخص گیرنده نوشته می شود :

 

 

موضوع نامه را در قسمت Subject تایپ می کنیم .

گزینه های CC و BCC برای ارسال رونوشتی از نامه ، برای شخص یا اشخاص دیگر است .

CC : مخفف Carbon Copy است . رونوشتی از نامه برای كسانی كه آدرس آنها در اینجا تایپ شده است ارسال می کند . در این حالت اولین شخص دریافت کننده نامه متوجه می گردد که این ایمیل برای چه اشخاص دیگری نیز ارسال شده است .

BCC : رونوشتی از نامه برای كسانی كه آدرس آنها در اینجا تایپ می شود ارسال می کند . به طوری كه شخص اول نمی فهمد كه این نامه برای چه اشخاص دیگری ارسال شده است .

Save a copy of outgoing Message : یك كپی از نامه در Mail Box ذخیره می كند .

در قسمت Body نامه متن خود را تایپ می كنیم .

بعد از ارسال پیغامی ظاهر می شود :

(آدرس گیرنده ی نامه ) Your Mail (Subject) has been send to

پارامترهای تكمیلی در E- mail

 

 

 

 

اولین گزینه Forward

 

در صورتیکه تمایل به ارسال یکی از ایمیل های دریافتی برای شخص یا اشخاص دیگری داشته باشیم از گزینه ی Forward استفاده می کنیم .

برای Forward كردن به روش زیر عمل می كنیم .

 

- بازكردن نامه مورد نظر

- انتخاب گزینه Forward

در این صورت Compose به طور اتوماتیك فعال می شود و می توانیم آدرس شخص سوم را در قسمت To وارد كنیم . Subject نامه هایی كه عبارت FWD در ابتدای آنها است یك Email ،Forward شده است كه البته Subject قابل ویرایش است .

 

 

Reply

 

در صورتی كه تمایل داشته باشیم به یك Email پاسخ دهیم ، یكی از راحت ترین راههای موجود Reply كردن ایمیل است ، روش كار به صورت زیر است :

 

- انتخاب نامه و خواندن آن

- انتخاب گزینه Reply

در این صورت Compose به صورت اتوماتیك فعال شده و آدرس شخص فرستنده نامه قبلی به عنوان آدرس شخص گیرنده جدید فرض خواهد شد . عبارت Re قبل از Subject نامه قرار می گیرد و متن نامه شخص قبل در قسمت Body دیده می شود و بنابراین امكان ارسال جواب نامه همراه با متن نامه قبلی شخص فرستنده وجود دارد .

 

٭ تذكر :

 

تا قبل از پرشدن 70 % از گنجایش Mail Box در Yahoo یك پیام هشدار ( Warning )ظاهر می شود .

 

طریقه حذف نامه ها :

 

جهت جلوگیری از پرشدن Mail Box باید Email های ناخواسته یا برخی از Email های قبلی كه خوانده شده و نیازی به آنها نداریم را حذف كنیم .

 

روش اول حذف یك Email :

 

1- انتخاب Check Mail

2- مشاهده E mail مورد نظر

3- انتخاب گزینه Delete

 

روش دوم :

 

بعد از رفتن به صفحه ی Check mail ، Check Box موجود در کنار نامه ی مورد نظر را فعال کرده و سپس گزینه ی Delete را Click كنیم . با حذف یك Email این Email به محلی به نام Trash منتقل خواهد شد تا در صورت لزوم بازیافت شود .

 

 

 

طریقه ضمیمه كردن یك فایل ِAttachment

 

1- انتخاب گزینه add / delete attachment و باز شدن فرم انتخاب فایل

2- انتخاب گزینه Brows و پیدا كردن فایل مورد نظر

3- انتخاب گزینه Attach

4- انتخاب گزینه Done

 

 

 

 

 

 

پوشه ها (Folders) :

 

شما می توانید نامه هایی با موضوعات مختلف را در پوشه های متعدد نگهداری نمایید . برای ایجاد یک پوشه به سه روش می توان عمل کرد :

 

- روش اول

 

انتخاب گزینه ی Foldersاز فریم سمت چپ Mailbox . در این حالت صفحه ای برای دریافت نام Folder جدید باز می شود . با درج نام و انتخاب کلید Add Folder ، Folder جدید به لیست Folder های موجود اضافه خواهد شد . ( در این صفحه لیست Folder های استاندارد صفحه ی Inbox نمایش داده شده است )

 

- روش دوم

 

انتخاب گزینه ی Add که در مقابل گزینه ی Folders قرار دارد . با انتخاب این گزینه پنجره ای باز می شود که نام Folder جدید را دریافت می کند . پس از فشردن کلید Ok ، Folder جدید در لیست Folder های موجود اضافه خواهد شد .

 

- روش سوم

 

انتخاب منوی کشویی Move To Folder که در سمت راست صفحه ی Inbox تعبیه شده است و سپس انتخاب گزینه ی new Folder از منوی جاری و کلیلک بر روی گزینه ی Ok .

برای انتقال ایمیل به Folder مورد نظر Check Box کنار ایمیل را فعال کرده ، از منوی کشویی سمت راست نام Folder را انتخاب و با فشردن کلید Ok میل جاری را به پوشه ی مربوطه انتقال می دهیم .

چنانچه بخواهیم یك folder را نمایان یا پنهان كنیم از لیست Folder های موجود گزینه ی Hide یا Show مقابل My Folders را کلیک می کنیم . در حالت عادی که Folder ها آشکار می باشند گزینه ی Hide فعال است . با یک بار کلیک روی این گزینه بطور اتوماتیک تبدیل به Show خواهد شد . این در حالی است که با این عمل Folder ها مخفی شده اند .

 

ایجاد دفترچه Address Book:

 

برای ساختن Address Book بعد از اینكه وارد Mail Box خود شدید روی منوی Addresses كلیك كنید ، سپس روی دكمه Add contact كلیك كنید صفحه جدیدی جهت وارد كردن اطلاعات مربوط به فرد مورد نظر باز میشود.

اطلاعات را وارد كنید حال با مراجعه به صفحه اول كتابچه آدرس خواهید دید كه آدرس شخص مورد نظر اضافه شده كه با كلیك روی نام آن میتوانید به اطلاعات وارد شده دسترسی پیدا كنید.

جهت تغییر هر یک از اطلاعات مربوط به اشخاص درج شده در دفترچه ی آدرس روی نام شخص مورد نظر کلیک کرده ، پنجره ای باز می شود که در آن امکان حذف و یا ویرایش اطلاعات وجود دارد .بقیه در ادامه مطلب 

 


اگر برای شخصی میلی ارسال کرده اید که آدرس پست الکترونیکی او در دفترچه ی آدرس شما موجود نمی باشد ، پس از ارسال ایمیل و دریافت پیامی مبنی بر ارسال ایمیل برای نامبرده ، با درج علامت تیک در مقابل آدرس ایمیل از شما می خواهد که در صورت تمایل آدرس جدید را به دفترچه ی آدرس خود اضافه نمایید که با فشردن کلید Add To Address Book می توان این کار را انجام داد .

 

پوشه های ثابت :

 

پوشه های Trash , Draft, Sent, In box, Bulkmail غیر قابل تغییر و حذف كردن می باشند ولی پوشه هایی را كه خودتان درست می كنید میتوانید حذف كنید یا نام آنها را تغییر دهید .

برای تغییر نام یك پوشه در فریم دست چپ Check mail روی Folder كلیك نمائید.

سپس در صفحه ای كه ظاهر میشود لیستی از تمامی Folder های موجود اعم از آنچه که ما ساخته ایم و یا Folder های استاندارد Yahoo نمایش داده می شود . از لیست پوشه ها ، پوشه هایی را که توسط خود ما ایجاد شده اند را می توانیم تغییر نام داده و یا حذف کنیم ، ولی پوشه های استاندارد تنها شامل امکان تغییر مشخصات و یا خالی کردن پوشه می باشند . اگر بخواهیم از نامه ای كه ارسال میشود یك نسخه بایگانی داشته باشیم كافی است هنگام ارسال نام جلوی گزینه Save copy to sent folder تیك بزنیم.

 

Save Draft محلی برای ذخیره موقت نامه ها :

 

همیشه قبل از اتمام تایپ نامه آن را در پوشه Draft ذخیره كنید تا در صورت قطع ارتباط یك نسخه از مطالب داشته باشید.

 

* نکته :

 

Spam : باید توجه داشت که ارسال ایمیل به تعداد زیاد و به منظور بازاریابی بدون اینکه طرف شخصا خود اقدام به دریافت ایمیل کرده باشد جرم محسوب میشود و یکی از التزامات ارسال ایمیل به قصد بازاریابی دادن اجازه به مشترک جهت حذف آدرس ایمیلش از لیست میباشد.در مجموع اینکه باید مواظب آدرس ایمیلتان باشید . .

 

 

معرفی چندین website در ارتباط با گرفتن email مجانی(free)

 

 

 

www.hotmail.com

 

www.www.com

 

www.email.com

 

www.noavar.com

 

روش دریافت یك عكس و ارسال کارت پستال

كافی است به قسمت Check mail رجوع كرده و پس از خواندن Email مورد نظر روی گزینه Attachment كلیك كنید در این صورت یك كپی از فایل Attach شده را در محل دلخواه در كامپیوتر ما ذخیره میكند.

یا ممكن است عكس در انتهای نامه باشد . در این صورت روی عكس راست كلیك می كنیم وSave as Picture را انتخاب مینماییم.

به طور كلی به دریافت فایل از اینترنت به كامپیوتر شخصی Down load می گویند .

 

طریقه فرستادن Greeting Card از سایت Yahoo

 

 

 

1- به روی صفحه اصلی Yahoo می رویم 2- از گزینه های آن Greeting را انتخاب می كنیم .

3- در این صفحه كه نمونه ای از كارت پستالها و نیز موضوعاتی كه می توان در ارتباط با آنها كارت پستال فرستاد ، وجود دارد .

4- انتخاب موضوع كارت پستال

5- نمونه ای از كارتها در این صفحه قرار دارد ممكن است همه موضوعات در این صفحه موجود نباشد.

6- انتخاب كارت پستال مورد نظر

7- پر كردن فرم مربوط به كارت پستال كه شامل گزینه هایی مثل آدرس گیرنده و پیامی كه در كارت پستال ذكر می شود و در بعضی سایتها حتی امکان انتخاب موزیك برای كارت پستال نیز وجود دارد.

8- در اینجا 2 گزینه داریم Preview كه كارت پستال را در حالی كه پیام ما در آن قرار دارد نشان می دهد و گزینه Send كه كارت پستال را ارسال می کند .

 

نکته :

 

برای ارسال کارت پستال می توانیم در صفحه ی Compose بر روی صورتک Greeting در سمت راست صفحه کلیک می کنیم تا صفحه ی اصلی Greeting های Yahoo نمایش داده شود .

 

روش ارسال نامه

 

بعد از رفتن به Mail Box خود گزینه Compose را از Frame سمت چپ صفحه انتخاب می كنیم

 

در قسمت To ، آدرس كامل E- mail شخص گیرنده نوشته می شود :

 

 

موضوع نامه را در قسمت Subject تایپ می کنیم .

گزینه های CC و BCC برای ارسال رونوشتی از نامه ، برای شخص یا اشخاص دیگر است .

CC : مخفف Carbon Copy است . رونوشتی از نامه برای كسانی كه آدرس آنها در اینجا تایپ شده است ارسال می کند . در این حالت اولین شخص دریافت کننده نامه متوجه می گردد که این ایمیل برای چه اشخاص دیگری نیز ارسال شده است .

BCC : رونوشتی از نامه برای كسانی كه آدرس آنها در اینجا تایپ می شود ارسال می کند . به طوری كه شخص اول نمی فهمد كه این نامه برای چه اشخاص دیگری ارسال شده است .

Save a copy of outgoing Message : یك كپی از نامه در Mail Box ذخیره می كند .

در قسمت Body نامه متن خود را تایپ می كنیم .

بعد از ارسال پیغامی ظاهر می شود :

(آدرس گیرنده ی نامه ) Your Mail (Subject) has been send to

 

اینم ایمیل من امتحان کن:Ma_Email2009

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
[ نویسنده : علی صفاری در جمعه 3 مهر 1388 و ساعت 11:49 ق.ظ مرتبط با | لینک | نظرات ]تبلیقات

پست ها

نرم افزار جاوا
نرم افزار جاوا 3D_KS_modes
نرم افزار جاوا bookreader
نرم افزار جاوا BT_Explorer
نرم افزار جاوا dictionary
مگا پک ModPackTransformers 128x160
مگا پک W300 Modding Pack
مگا پک Vista Pack 128x160
مگا پک ArielOSX 128x160
مگا پک Ubuntu 128x160

لیست آخرین پستها

صفحات

مجموعه بهترین مگا پک 128x160
مگا پک 128x160
بهترین مگا پک
کلوپ سونی اریکسون
بازی سونی اریکسون
نرم افزار جاوا
بهترین بازی جاوا
تر فند های کامپیوتر
سیستم تبلیغاتی
بهترین کد های جاوا اسکریپت
افتتاح حساب
سایت کسب درامد جدید
عکس سوسانو
وارکرفت(اموزش)
آموزش افتتاح حساب لیبرتی ریزرو libertyreserve
مپ های وارکرفت
داستان ارتاس
اموزش ایتم
اموزش دوتا
اموزش هیروهای وارکرفت
اموزش وارکرفت
رمز های وارکرفت
پچ وارکرفت وفورزنترو
جدید ترین مپ های وارکرفت
ثبت نام در پی پال
اموزش افتتاح حساب در لیبرتی ریزرو
نرم افزار سونی اریکسون

محصولات